PIOTR SUCHENIA – PAMIĘTACIE GO??

Znana nam persona na całym świecie. Na co dzień zwykły chłopak z normalnego domu, a po założeniu stroju sportowego- Mistrz nawet za Oceanem! Piotr Suchenia z wykształcenia magister wychowania fizycznego, dyplomowany trener lekkiej atletyki, dodatkowo blogger oraz właściciel firmy RUN-PASSION.PL.
Zawodowo zajmuję się organizacją imprez sportowych w Gdyńskim Centrum Sportu, a najważniejsze jest to, że robi to co lubi. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 1980 roku i jak widać- dość owocnie. W 1989 roku będąc jeszcze zawodnikiem Stali wystartował w „Biegu Jantarowym” w Jastrzębiej Górze i był to początek jego sukcesów. W 1990 roku został zawodnikiem sekcji Biegu na Orientację w gdyńskiej Flocie, w której barwach ścigał się przez 10 lat. Jak mówi, były to najlepsze lata jego młodości. Poznał świetnych ludzi, współpracował z wybitnymi szkoleniowcami i rozwijał się sportowo.
21 kwietnia 2002 roku stanął na starcie królewskiego dystansu, uzyskując w debiucie czas 2:48:08. Już wtedy wiedział, że to będzie dystans, z którym zwiążę swoją sportową przyszłość. Co prawda, Rekord życiowy w maratonie, uzyskał 10 lat później, we Frankfurcie i wynosi on 2:29:34. W 2017 roku, jako pierwszy z Polaków wygrał maraton na biegunie północnym „North Pole Marathon”, rok później zwyciężył w maratonie na Antarktydzie: „Antarctic Ice Marathon” a w 2019 roku wygrywając maraton w Ugandzie „the Rift Marathon” został pierwszym z Polaków, który stanął na podium na wszystkich kontynentach oraz na biegunie północnym.
Piotr Suchenia, nie tylko jako przedstawiciel Gdyńskiego Centrum Sportu zagości na kolejnej edycji Biegu 5 MIL ale również jako nasz wszechstronnie uzdolniony przyjaciel- uczestnik Biegu. Współpraca z takimi ludźmi jak Ty to sama przyjemność.
Serdecznie zapraszamy do przeczytania jego książki:
 
Dodatkowo, 2 czerwca Piotr w gestii przyjaźni przekaże książki swojego autorstwa, które sam osobiście wręczy szczęśliwcom loterii fantowej.
Zapraszamy!