KOMUNIKAT STARTOWY

UWAGA !!!

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną, VIII Bieg 5 MIL zostaje przełożony.

Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo zawodników i organizatorów.

 

 

 

Drodzy Biegacze !!!

W dniu 16 września 2020 roku weźmiecie udział w VIII Edycji BIEGU 5 MIL.  Jest to nieprzeciętny bieg w miejscu na co dzień niedostępnym dla wielu z Was – Port Wojenny w Gdyni. Cieszymy się niezmiernie, że będziemy mogli się ponownie zobaczyć i razem cieszyć z przyjemności biegania z Gdyńskim Dywizjonem Okrętów Bojowych.

Niestety, okres w jakim się wszyscy znaleźliśmy nie jest łatwy.  Pandemia COVID19 ma ogromy wpływ na organizację biegu i jako organizatorzy biegu musieliśmy dostosować całą imprezę do obowiązujących przepisów prawnych i społecznych. Robimy wszystko żeby bieg był maksymalnie bezpieczny.

Będąc uczestnikiem biegu każdy z Was musi podporządkować się do wszystkich nakazów. To, co zostało ujęte w nw. komunikacie jest spowodowane troską o Wasze i nasze zdrowie.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość sportową, po to aby szczęśliwie i bezpiecznie wspominać VIII Edycję BIEGU 5 MIL.

ORGANIZATORZY

OBOWIĄZKI UCZESTNIKA BIEGI 5 MIL

 1. Podczas wejścia na teren Portu Wojennego Gdynia (BRAMA nr 2), każdemu zawodnikowi zostanie sprawdzona temperatura ciała. Osoby, które nie przejdą pozytywnie tego badania niestety nie wejdą na teren portu.
 2. Wszystkie osoby, które biorą udział w biegu obowiązuje obowiązek posiadania przepustki:
  -zawodnicy zgłoszeni poprzez formularz elektroniczny będą mogły wejść przez sprawdzenie w bramie nr 2
  -zawodnicy, którzy nie skorzystali z formularza, będą indywidualnie pobrać przepustkę w Biurze Przepustek KPW Gdynia.
 3. Podczas wejścia na teren Portu trzeba będzie zdezynfekować dłonie.
 4. Podczas trwania imprezy należy stosować „DYSTANS SPOŁECZNY” i dotyczy to czasu przed, w takcie i po biegu. Stosować należy odległość 1.5 m a jeżeli nie będzie to możliwe, należy zakrywać nos i usta. W tym celu w pakietach startowych znajdziecie maseczki ochronne.
 5. W Centrum Zawodów będą rozstawione pojemniki z płynem do dezynfekcji.
 6. Biuro zawodów będzie otwarte w dniu imprezy w godzinach 8.00 – 10.30. przed pobraniem prosimy o dezynfekcje dłoni i utrzymanie dystansu.
 7. Pakiety startowe będą tak przygotowane żeby jak najmniej czasu spędzać przy ich odbiorze. Do podpisania otrzymacie kilka „Oświadczeń” które będziecie musieli podpisać osobiście na miejscu.
 8. Sugerujemy aby do centrum zawodów przybyć w ubiorze startowym. Ograniczcie przebieranie się na miejscu. Z myślą o osóbach przyjezdnych zabezpieczone będą przebieralnie oraz depozyt.
 9. START biegu rozpocznie się tradycyjnie o godz. 11.00.
 10. Przed startem prosimy o zachowanie dystansu społecznego. W tym roku ilość zawodników jest ograniczona więc będzie dużo miejsca aby zadbać o siebie  i innych swobodnie ustawiając się do biegu.
 11. Pokonując trasę również pamiętajcie o dystansie społecznym.
 12. Na mecie tradycyjnie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Ze względów sanitarnych, medal zostanie wręczony tym razem do ręki. Niemniej będzie nam miło jak sami wyeksponujecie go na szyi.
 13. Na mecie otrzymacie wodę w butelce. Nie możemy stosować kubków ale rozwiązanie z butelką jest jeszcze lepsze.
 14. W centrum zawodów będzie przygotowany posiłek. Będziecie mogli go odebrać w wyznaczonych miejscach. Nasi kucharze będą wydawać wszystkie posiłki  w jednorazowych opakowaniach z jednorazowymi sztućcami.
 15. Spożywając posiłki pamiętajcie o dystansie społecznym – jest to bardzo ważne.
 16. O godz. 12. 30 odbędzie się ceremonia wyróżnienia najlepszych zawodniczek i zawodników. Osoby te prosimy o zachowanie dystansu. Oprócz wręczonych pucharów wręczane będą również nagrody rzeczowe przygotowane w torbach.
 17. Tradycyjnie na zakończenie VIII BIEGU 5 MIL odbędzie się LOTERIA FANTOWA. Dzięki naszym sponsorom mamy dla Was sporo ciekawych nagród. Pamiętajcie, że w losowaniu biorą udział numer CHIP który należy zwrócić organizatorowi po biegu. Osoba, która szczęśliwie zostanie wylosowana otrzyma nagrodę zabezpieczoną w torbę pcv.

PODCZAS TRWANIA IMPREZY SPORTOWEJ MUSIMY STOSOWAĆ POWYŻSZE ZALECENIA A W SZCZEGÓLNOŚCI ZACHOWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO I DEZYNFEKCJĘ DŁONI.

Na miejscu zawodów używajcie środków dezynfekujących, które przygotowaliśmy dla Was. Róbmy wszystko żeby zadbać o siebie i wszystkich w naszym otoczeniu.

UWAGA !!!

OSOBY NIE STOSUJĄCE SIĘ DO POWYŻSZYCH USTALEŃ BĘDĄ NIEDOPUSZCZONE DO BIEGU I USUWANE Z IMPREZY.

Do zobaczenie na Starcie !!!